Naklejki na meble – twórcza metamorfoza w domu lub biurze

Naklejki na meble – twórcza metamorfoza w domu lub biurze

Nie ulega wątpliwości, że naturalna potrzeba zaspokajania poczucia piękna, estetyki, luksusu i świeżości stanowi nadrzędną motywację do przeprowadzania remontowych rewolucji w miejscach, w których najczęściej przebywamy. Potrzeba zmian nie zawsze jednak musi wiązać się z wykonywaniem spektakularnych remontów. Niejednokrotnie wystarczy drobiazg, który poprawi nie tylko wygląd wnętrza, ale przede wszystkim konstruktywnie wpłynie na nasz nastrój. Jak głosi stare porzekadło: „diabeł tkwi w szczegółach”, a te z kolei odgrywają kluczową rolę w odbiorze całości. 

Co jednak, kiedy nasze twórcze aspiracje rozmijają się z zasobami portfela? 

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wysłużone, acz niedawno spłacone meble stały się estetycznym ciężarem i kulą u nogi, a zbyt długi okres kredytowania doprowadził do nadgryzienia umeblowania zębem czasu… Stan konta nie napawa optymizmem, zaś wizja spoglądania na zniszczone fronty mebli – przez wiele jeszcze lat – staje się przytłaczająca…

Z pomocą przychodzi doskonałe rozwiązanie, będące jednocześnie antidotum na nasze rozterki. Rozwiązaniem tym jest zastosowanie naklejek na meble. 

Stare meble w nowej „skórze”

W celu odnowienia starej szafy, mebli kuchennych, mebli w pokoju dziecka, a nawet mebli biurowych można posłużyć się bardzo prostą metodą, jaką jest wykorzystanie samoprzylepnych naklejek na meble. Warto przy tym zwrócić uwagę, że ponad atrakcyjny wzór i kolorystykę, istotne znaczenie ma w tym miejscu także wybór tych spośród naklejek, które zawierają ekologiczne kleje. Dlatego właśnie szczególnie polecanymi są naklejki na meble EcoStick. 

Jedną z podstawowych zasad montażu naklejek na meble jest ich aplikacja wyłącznie na powierzchniach gładkich. W przypadku mebli drewnianych, gdzie mogą występować drobne nierówności, należy wyszlifować powierzchnię, z kolei w drugim kroku usunąć resztki pyłu, powstałego na skutek szlifowania. Jeśli zaś pragniemy odnowić meble, które pokryte są już laminatem, wystarczy odtłuścić powierzchnię. Takie postępowanie zagwarantuje, że naklejki będą przylegać w tym samym stopniu na całej odnawianej powierzchni. 

Naklejki na meble doskonale sprawdzają się też w sytuacji, kiedy chcemy nadać oryginalności nowym meblom. Subtelna aplikacja spowoduje, że meble zyskają zupełnie nowy design.

Naklejki na meble biurowe

Wbrew pozorom, twórczej metamorfozie można poddać także umeblowanie biurowe. Dzięki temu wystrój wnętrza uzyska efekt ożywienia. Najbardziej odpowiednimi do dekoracji mebli biurowych będą naklejki na meble zawierające duże wzory geometryczne – niezwykle modne, ale też neutralne w swojej prostocie. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu podczas aranżacji wnętrza biurowego warto rozważyć oklejenie skrzydeł drzwi wejściowych do gabinetów lub sal konferencyjnych. 

Naklejki na meble – modne wzory

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku tapet naściennych, również naklejki na meble ulegają określonym trendom. Dominują tutaj więc wzory florystyczne, naklejki na meble 3D o wzorach teksturowych – dodających pomieszczeniom głębi, ale także wspomniane wzory geometryczne. Niezwykle modne stają się coraz bardziej wzory abstrakcjonistycznych grafik. 

Szeroka gama dostępnych wzorów naklejek na meble sprawia, że każde meble 

i wnętrza mogą uzyskać nowy, indywidualny i niepowtarzalnych charakter. 

Wszystkie komentarze

Leave a Reply