Nowy trend! Produkcja na indywidualne zamówienie wypiera produkcję masową

Nowy trend! Produkcja na indywidualne zamówienie wypiera produkcję masową

Z aranżacją wnętrz bywa, jak z zakupem butów lub odzieży. W poszukiwaniu niebanalnej i oryginalnej stylizacji nierzadko ulegamy wrażeniu, że w każdym sklepie natrafiamy na podobne modele i wzory, które różni jedynie nazwa marki. Co więcej, rozglądając się wokół nieco uważniej można wysnuć wniosek, że jako konsumenci staliśmy się zakładnikami masowej produkcji zniewolonej przez obowiązującą modę. Perspektywa sztampowej rzeczywistości wydaje się jednak na dłuższą metę zbyt przytłaczająca. Z kolei nachalność schematów odbiera wrodzoną kreatywność, aż wreszcie pozbawia estetycznej satysfakcji. 

Naprzeciw niestandardowym oczekiwaniom Klienta wychodzi jednak branża dekoratorska! I tu właśnie otwierają się nowe możliwości i wyzwania, pozwalające na realizację oryginalnych, indywidualnych projektów, których ostateczne efekty nie są dostępne w masowej sprzedaży. 

Produkcja na indywidualne zamówienie

W świetle wyników badań przeprowadzonych w obszarze transakcji rynkowych okazuje się, że produkcja na indywidualne zamówienie (z języka angielskiego Make to Order – MTO) skutecznie wypiera produkcję masową. Oznacza to, że producenci coraz chętniej udostępniają Klientom strefę „sprawczości” tj. dają możliwość wpływania na ostateczny kształt produktu/towaru dzięki dostosowaniu świadczonych usług do ich spersonalizowanych oczekiwań. Innymi słowy, coraz bardziej powszechna produkcja na zamówienie stanowi formę współpracy z odbiorcami. Nieograniczone możliwości w tym zakresie stwarza branża dekoratorska. Do przeszłości należą sytuacje, 

w których Klient był niejako zmuszony zadowolić się zakupem, na przykład gotowego – dostępnego w masowej sprzedaży – wzoru tapety. Korzyścią wynikającą z realizacji autorskiego pomysłu Zamawiającego w trakcie aranżacji wnętrz jest gwarancja niepowtarzalności. Nabywca może mieć zatem pewność, że jego pomysł zostanie zastrzeżony. Realizacja indywidualnych koncepcji wnętrzarskich spełnia więc oczekiwania najbardziej kreatywnych i wymagających Klientów, jak również tych, spośród Nabywców, którzy nie są zainteresowani powielaniem schematów dekoratorskich. W takim razie, jaki projekt można zrealizować pod indywidualne zamówienie?

Unikatowy design w domu lub biurze

Odpowiedź jest jednoznaczna: każdy projekt, który spełnia wymogi technologiczne może zostać spersonalizowany, tj. zrealizowany zgodnie z indywidualnymi preferencjami Klienta, począwszy od:

Designu tapet, podczas produkcji których Klient ma wpływ zarówno na dobór adekwatnego materiału, jego format, jak również na ostateczną konkluzję w postaci unikatowego druku wzoru. Z pomocą naszego Konsultanta możesz stworzyć wzór, który będzie dostosowany do Twoich ścian, stylu i charakteru; 

Fototapet – niezależnie od aranżowanej przestrzeni – prywatnej, firmowej czy też publicznej – Klient posiada możliwość podjęcia decyzji o rodzaju motywu, który będzie eksponowany na powierzchni materiału – na przykład w oparciu o dostarczony plik z przygotowanym do druku wielkoformatowego autorskim zdjęciem; 

Poprzez:

Naklejki na meble – dekoracyjne okleiny produkujemy także na indywidualne zamówienie. Innymi słowy, naklejki na meble mogą być dostosowane do wymiaru Twoich mebli!

Reprodukcje dzieł sztuki, grafiki i plakaty – bierzemy pod uwagę indywidualne oczekiwania. Każda dekoracja ścienna może zostać wykonana zgodnie z pomysłem i projektem Klienta;

Skończywszy na:

Poduszkach dekoracyjnych – stanowiących nieodłączny, ozdobny element wyposażenia wnętrz, na przykład w salonie lub sypialni. Również tutaj istnieje możliwość zastosowania nieograniczonego wzornictwa, efektownego wykończenia, a także doboru tkaniny oraz skonfigurowania odpowiedniego rozmiaru. 

Wszystkie komentarze

Leave a Reply